Wieczór premier 2016/GALERIA ZDJĘĆ

Wieczór premier 2016/GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wieczoru premier a g i t a t u s a, który odbył się 19 czerwca 2016 roku w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w ramach Sceny Tańca Współczesnego.

a g i t a t u s _ 2 „Plus / Minus”

„Plus/Minus” to spotkanie dwóch przeciwieństw w jednym, czyli krótka refleksja o stałości i zmienności energii, o przyciąganiu i odpychaniu, o ożywianiu i unicestwianiu sił.

pomysł: Marta Wołowiec
choreografia: Marta Wołowiec i zespół
wykonanie: Monika Cyganik, Urszula Dziurdzia, Maja Gramatyka, Dominika Łabno, Paulina Mróz, Maria Różycka, Monika Trojan, Aleksandra Wałach, Janina Zygmunt

Marta Wołowiec, tancerka, nauczycielka tańca, menedżerka kultury. Urodzona w 1991 roku, absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego. Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym i tak nieprzerwanie tańczy do dzisiaj. Od kwietnia 2015 roku jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. W latach 2010-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach: ,,Poliamoria”, ,,Takarazuka CAMP”, ,,Net”, ,,Ruch Gallery” ,,In Between”). W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z tancerzem Ole Martinem Melandem (Carte Blanche). Jako pedagog prowadzi regularne zajęcia w Nowohuckim Centrum Kultury – Krakowskim Centrum Choreograficznym oraz w Centrum Młodzieży im.dr. H. Jordana, współprowadząc grupę tańca współczesnego a g i t a t u s.

a g i t a t u s _ 1 „Inka”

„… powróci tamten letni czas
odżyje blask sierpniowych barw.
Będziemy razem dalej iść
by miasto nie przestało żyć.

I chociaż walczysz z całych sił,
o coś więcej niż parę chwil.
Po cichu ciągle wierzę, że
nadejdzie taki dzień
gdy wrócisz …”

… powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba … (Inka)

pomysł: Monika Godek
choreografia: Monika Godek i zespół
wykonanie: Aleksandra Chyży, Gabriela Dankiewicz, Anna Durak, Katarzyna Sypniewska, Maria Przekupień, Nina Suwaj

Monika Godek, rocznik 77. Absolwentka Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury o specjalności Taniec oraz dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności Taniec Współczesny zatwierdzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1997 roku uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego, improwizacji, GaGa, warsztatach teatralnych i wielu pokrewnych – prowadzonych przez zawodowych pedagogów z Polski i zagranicy. Przez sześć lat czynnie związana z zespołem Scena Tańca Współczesnego Anity Podkowy-Brańki. W latach 2007-2013 cyklicznie programowała i koordynowała wydarzenia z udziałem zespołów tanecznych i teatrów tańca w ramach Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie. Pracuje jako nauczyciel tańca, w 2005 roku założyła i prowadzi młodzieżowe grupy tańca współczesnego „agitatus”. Od stycznia 2014, jako wicedyrektor, zarządza Centrum Młodzieży w Krakowie (największym Młodzieżowym Domem Kultury w Małopolsce). Od 2008 roku czynnie związana z Krakowskim Teatrem Tańca. Z KTT zagrała w spektaklach Siódma żona Ósmego (2009), White (2009), Duety metafizyczne, Dym (2010), Anakolut (2010), TAKARAZUKA camp (2010), IN (2011), In between (2012), Poliamoria (2013), Estra i Andro (2015).

a g i t a t u s „Wszystkie jesteśmy Alicjami”

„– Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – pytała Alicja. – To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak. – Właściwie wszystko mi jedno. – W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz. – Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia – Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.” (Lewis Carroll Alicja w Krainie Czarów)

pomysł i choreografia: Dominik Więcek
wykonanie: Nell Jakóbiak, Anna Korecka, Weronika Kozioł, Ludmiła Kulawik, Kinga Lis, Maria Szczepankiewicz, Anna Sroczyńska

Dominik Więcek, rocznik 92, już prawie absolwent PWST Kraków, Wydziału Teatru Tańca, stypendysta Folkwang Universitat der Kunste w Essen. Występował m.in. w spektaklach ‚Ubu król, czyli Polacy’ w reż. Jerzego Stuhra, ‚Workingtitle: Ego’ w chorografii Jeans’a van Daele’a, ‚Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę’ w choreografii Jacka Łumińskiego, ‚Inaria’ w chor. Giorgia Maddamma, „Nesting” w chorografii Idana Cohena, czy „Glamour” w choreografii Eryka Makohona.. Jego solo ‚Złota rybka’ podczas SolodDuo International Dance Festival w Budapeszcie zostało uznane jako: Best Solo Dance Performance 2015, oraz uzyskało dodatkową nagrodę publiczności (Award of the Jury). W 2015 z solo ‚Dominique’, w choreografii Macieja Kuźmińskiego, zdobył Nagrodę Publiczności oraz II miejsce przyznane przez jury na Solo Dance Contest ’15 Gdańskiego Festiwalu Tańca, pierwszą nagrodę podczas Warszawskiej Platformy Tańca, oraz wyróżnienie od jury w składzie Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Ryszard Kalinowski w Tarnowie na konkursie choreograficznym Festiwalu Scena Otwarta. Solo prezentowane było również podczas Jerusalem International Dance Week 2015. ‚Dominique’ otrzymało dwie Nagrody Publiczności na prestiżowym 20. Festiwalu Solo-Tanz-Theatre w Stuttgarcie.

grupa tańca współczesnego a g i t a t u s założona przez Monikę Godek, działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha.Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez pedagogów zespołu, wsłuchujących się w zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby młodych tancerzy. Budowane, w dialogu z nimi, spektakle i etiudy prezentowane są na scenach krakowskich, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

Comments are closed.