Marta Wołowiec

Marta Wołowiec

KMachniewicz_20150503_2015_KCC_SPACER_WokolCentrum_Makia_MG_8003_1200x800_q100
fot. K. Machniewicz

Marta Wołowiec współtworzyła wraz z Moniką Godek grupę tańca współczesnego a g i t a t u s w latach 2014-2018. Prowadziła dwie grupy: agitatus_2 oraz agitatus_3. Stworzyła wraz z zespołem takie choreografie jak „Plus/Minus”, „aqua chorus” czy „Ubuntu”. W 2018 roku zrealizowała projekt z najstarszą grupą agitatusa pt. „Sama nie wiem…”, którego premiera odbyła się w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Obecnie współpracuje z zespołem przy wybranych projektach.

Tancerka, nauczycielka tańca, menedżerka kultury. Urodzona w 1991 roku, absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ w Krakowie oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego.

Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym i  tak nieprzerwanie tańczy do dzisiaj. Od kwietnia 2015 roku jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. W latach 2010-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach: ,,Poliamoria”, ,,Takarazuka CAMP”,  ,,Net”, ,,Ruch Gallery” ,,In Between”).

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z tancerzem Ole Martinem Melandem (Carte Blanche). Wciąż uczy się tańca i ruchu od najlepszych, uczestnicząc w warsztatach i festiwalach w Polsce oraz za granicą. Od 2014 roku współtworzy Krakowskie Centrum Choreograficzne jako tancerka, nauczycielka tańca, organizatorka wydarzeń a także specjalistka do spraw promocji.