nauczyciele

nauczyciele

Monika Godek

monia
fot. Klaudyna Schubert

Absolwentka Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury o specjalności Taniec oraz dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności Taniec Współczesny zatwierdzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1997 roku uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego, improwizacji, GaGa, warsztatach teatralnych i wielu pokrewnych – prowadzonych przez zawodowych pedagogów z Polski i zagranicy. Przez sześć lat czynnie związana z zespołem Scena Tańca Współczesnego Anity Podkowy-Brańki.

W latach 2007-2013 cyklicznie programowała i koordynowała wydarzenia z udziałem zespołów tanecznych i teatrów tańca w ramach Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie. Pracuje jako nauczyciel tańca, w 2005 roku założyła i prowadzi młodzieżowe grupy tańca współczesnego „agitatus”. Od stycznia 2014, w funkcji wicedyrektora, zarządza Centrum Młodzieży w Krakowie (największym Młodzieżowym Domem Kultury w Małopolsce).

Od 2008 roku tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. Z KTT zagrała w spektaklach Siódma żona Ósmego (2009), White (2009), Duety metafizyczne, Dym (2010), Anakolut (2010), TAKARAZUKA camp (2010), IN (2011), In between (2012), Poliamoria (2013), Estra i Andro (2015).


Marta Wołowiec

KMachniewicz_20150503_2015_KCC_SPACER_WokolCentrum_Makia_MG_8003_1200x800_q100
fot. K. Machniewicz

Tancerka, nauczycielka tańca, menedżerka kultury. Urodzona w 1991 roku, absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ w Krakowie oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego.

Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym i  tak nieprzerwanie tańczy do dzisiaj. Od kwietnia 2015 roku jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. W latach 2010-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach: ,,Poliamoria”, ,,Takarazuka CAMP”,  ,,Net”, ,,Ruch Gallery” ,,In Between”).

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z tancerzem Ole Martinem Melandem (Carte Blanche). Wciąż uczy się tańca i ruchu od najlepszych, uczestnicząc w warsztatach i festiwalach w Polsce oraz za granicą. Od 2014 roku współtworzy Krakowskie Centrum Choreograficzne jako tancerka, organizatorka wydarzeń a także specjalistka do spraw promocji.

Od 2014 roku jest nauczycielem w grupach tańca współczesnego a g i t a t u s.


Aleksandra Honza

fot. Robert Siwek

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2009 roku dołączając do Grupy Tańca Współczesnego „Agitatus”, z którą do dziś nie może się rozstać. Od 2015 roku Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. Ukończyła Kurs Instruktora Sportu w specjalizacji taniec współczesny.

Swój warsztat doskonali poprzez aktywny udział w warsztatach tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji, GaGa, partnerowań i wielu innych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów z Polski i zagranicy. Dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach FIZYCZNYzGAGAcamp organizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne ucząc się od takich osobistości jak: Idan Porges, Manuel Ronda, Noa Paran czy Roser Lopez Espinosa.

Od 2017 roku jest nauczycielem w grupach tańca współczesnego a g i t a t u s.