nauczyciele

nauczyciele

Monika Godek

monia
fot. Klaudyna Schubert

Absolwentka Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury o specjalności Taniec oraz dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności Taniec Współczesny zatwierdzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1997 roku uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego, improwizacji, GaGa, warsztatach teatralnych i wielu pokrewnych – prowadzonych przez zawodowych pedagogów z Polski i zagranicy. Przez sześć lat czynnie związana z zespołem Scena Tańca Współczesnego Anity Podkowy-Brańki.

W latach 2007-2013 cyklicznie programowała i koordynowała wydarzenia z udziałem zespołów tanecznych i teatrów tańca w ramach Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie. Pracuje jako nauczyciel tańca, w 2005 roku założyła i prowadzi młodzieżowe grupy tańca współczesnego „agitatus”. Od stycznia 2014, w funkcji wicedyrektora, zarządza Centrum Młodzieży w Krakowie (największym Młodzieżowym Domem Kultury w Małopolsce).

W latach 2008-2018 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. Z KTT zagrała w spektaklach Siódma żona Ósmego (2009), White (2009), Duety metafizyczne, Dym (2010), Anakolut (2010), TAKARAZUKA camp (2010), IN (2011), In between (2012), Poliamoria (2013), Estra i Andro (2015), MY/WY (2017).


Aleksandra Honza

fot. Robert Siwek

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2009 roku dołączając do Grupy Tańca Współczesnego „Agitatus”, z którą do dziś nie może się rozstać. Od 2015 roku Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. Ukończyła Kurs Instruktora Sportu w specjalizacji taniec współczesny.

Swój warsztat doskonali poprzez aktywny udział w warsztatach tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji, GaGa, partnerowań i wielu innych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów z Polski i zagranicy. Dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach FIZYCZNYzGAGAcamp organizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne ucząc się od takich osobistości jak: Idan Porges, Manuel Ronda, Noa Paran czy Roser Lopez Espinosa.

Od 2017 roku jest nauczycielem w grupach tańca współczesnego a g i t a t u s.


Sabina Pyka

Ukończyła XXI LO o profilu artystyczno – teatralnym. Jest absolwentką Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Edukację taneczną pobierała w Zawodowej Szkole Baletowej Fundacji STU oraz Studiu Baletowym przy Operze i Operetce. Posiada dyplom zawodowego tancerza Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. J. Turczynowicza w Warszawie oraz  instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego .

Należała do zespołu Teatru Ruchu „Czekając”, Teatru Tańca DF, Krakowskiej Kompanii Tańca oraz Opery Krakowskiej.

Jest aktywnym uczestnikiem rozmaitych przedsięwzięć artystycznych ( projekt „2 x Strajk” – Warszawa, spektakl ” Przemiany” – Teatr Groteska, projekty Krakowskiej Fabryki Talentów, projekt Mixer, projekt videolab „Room”, Akcja Ważka ” Poza” – Festiwal Teatrów Ulicznych) .

Odbywa szkolenia na warsztatach i kursach dla tancerzy zaawansowanych i pedagogów tańca w Polsce oraz za granicą , zwracając uwagę na nieustanny rozwój oraz czerpanie z różnych dziedzin sztuki.

Od 2018 roku jest nauczycielem w grupach tańca współczesnego a g i t a t u s.


Marta Wołowiec

KMachniewicz_20150503_2015_KCC_SPACER_WokolCentrum_Makia_MG_8003_1200x800_q100
fot. K. Machniewicz

Marta Wołowiec współtworzyła wraz z Moniką Godek grupę tańca współczesnego a g i t a t u s w latach 2014-2018. Prowadziła dwie grupy: agitatus_2 oraz agitatus_3. Stworzyła wraz z zespołem takie choreografie jak „Plus/Minus”, „aqua chorus” czy „Ubuntu”. W 2018 roku zrealizowała projekt z najstarszą grupą agitatusa pt. „Sama nie wiem…”, którego premiera odbyła się w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Obecnie współpracuje z zespołem przy wybranych projektach.

Tancerka, nauczycielka tańca, menedżerka kultury. Urodzona w 1991 roku, absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ w Krakowie oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego.

Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym i  tak nieprzerwanie tańczy do dzisiaj. Od kwietnia 2015 roku jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. W latach 2010-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach: ,,Poliamoria”, ,,Takarazuka CAMP”,  ,,Net”, ,,Ruch Gallery” ,,In Between”).

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z tancerzem Ole Martinem Melandem (Carte Blanche). Wciąż uczy się tańca i ruchu od najlepszych, uczestnicząc w warsztatach i festiwalach w Polsce oraz za granicą. Od 2014 roku współtworzy Krakowskie Centrum Choreograficzne jako tancerka, nauczycielka tańca, organizatorka wydarzeń a także specjalistka do spraw promocji.