„Backstage” ponownie na scenie!

„Backstage” ponownie na scenie!

Z wielką radością zapraszamy na spektakl „Backstage” w wykonaniu grupy tańca współczesnego a g i t a t u s, który zostanie zaprezentowany w ramach Sceny Tańca Współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży 12 listopada o godzinie 19:00. Tego samego wieczoru, obok naszej grupy, wystąpi również Nowy Format ze spektaklem w choreografii Eryka Makohona.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

a g i t a t u s
Backstage. Rzecz o powodach, które ciekawią równie mocno jak pokaz. Za kulisami, na zapleczu, a więc nieoficjalnie. Chcemy i lubimy podglądać, bo ciekawość leży w naszej naturze. Niewidoczne dla oczu, osobliwe zachowania z za kulis sceny, tworzą wyjątkowe kreacje, które jak magnes przyciągają widownię. Często więc backstage to nadal frontstage. Odkryjemy te mniej lub bardziej świadome procesy, uchylamy rąbka tajemnicy…

„Backstage”
pomysł i reżyseria: Monika Godek
choreografia: Monika Godek i Zespół
montaż ścieżki dźwiękowej: Wojtek Fularz
pomysł kostiumów: Monika Godek
wykonanie: Daria Hliebova, Aleksandra Honza, Nell Jakóbiak, Anna Korecka, Weronika Kozioł, Ludmiła Kulawik, Kinga Lis, Marta Ryba, Nina Suwaj, Maria Szczepankiewicz, Natalia Wirkijowska

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na premierę etiudy „FEnergia” Nowego Formatu, działającego przy Krakowskim Teatrze Tańca. Autorem choreografii oscylującej wokół zagadnień związanych z energią, siłą, dynamiką, jakością i wspólnotą energetyczną jest Eryk Makohon.
Nowy Format to autorski projekt Pawła Łyskawy.
Teatr skupia wokół siebie tancerzy i performerów, wywodzących się z grup Adeptów, działających przy Krakowskim Teatrze Tańca. W praktyce Nowy Format stara się wykraczać poza tradycyjnie rozumiany teatr tańca, oscylując wokół pokrewnych dyscyplin. Obok działań ruchowych grupa koncentruje się na pracy z tekstem, słowem oraz improwizacji ruchowej. Pedagogami Teatru są Paweł Łyskawa i Eryk Makohon.

„FEnergia”
Choreografia, światło: Eryk Makohon
Asystent choreografa: Paweł Łyskawa
Występują: Renata Bobel, Dobrochna Sobek, Izabela Smalkowska, Anna Pukała, Anna Ferenc, Natalia Wirkijowska

bilety: 15, 20 zł
rezerwacja: tel. 12 430 50 90, email: scena.tanca.sckm@gmail.com

więcej informacji: TUTAJ

wieczór premier w Krakowskim Centrum Choreograficznym agitatus „backstage” fot. Paweł Matelowski
Comments are closed.